28. februára 2023 – KB5022913 (zostava OS 22621.1344) Preview (2023)

Dátum vydania:

28. 2. 2023

Verzia:

Zostava operačného systému 22621.1344

Informácie o terminológii aktualizácií Windowsu nájdete v článku o typoch aktualizácií Windowsu a typoch mesačných kvalitatívnych aktualizácií. Prehľad Windows 11 verzie 22H2 nájdete na stránke histórie aktualizácií.

PoznámkaPostupujte podľa @WindowsUpdate a zistite, kedy sa nový obsah publikuje na tabuli stavu vydania Windowsu.

Stručný prehľad

 • Nové! Táto aktualizácia zlepšuje možnosti vyhľadávacieho poľa na paneli úloh. Pri písaní do vyhľadávacieho poľa sa výsledky hľadania teraz zobrazujú v rozbaľovacom poli vyhľadávania. Môžete tiež zmeniť možnosti vyhľadávania na paneli úloh tak, že prejdete na položky Nastavenia > Prispôsobenie > paneli úloh. V prípade komerčných zákazníkov táto aktualizácia pridá novú politiku pre správcov IT na spravovanie spôsobu zobrazenia vyhľadávacieho poľa na paneli úloh vo vašej organizácii. Ďalšie informácie nájdete v téme Prispôsobenie vyhľadávania na Windows 11 paneli úloh.

 • Nové! Teraz môžete získať prístup k efektom Windows Studia priamo z rýchlych nastavení na paneli úloh pre zariadenia, ktoré majú podporovanú jednotku neurálneho spracovania (NPU). Vďaka tomu je rýchle a jednoduché zapnúť a nakonfigurovať efekty fotoaparátu. Tieto efekty zahŕňajú rozmazanie pozadia, očný kontakt, automatické rámovanie a zvukové efekty (zameranie hlasom). K týmto efektom môžete naďalej pristupovať na stránkach Nastavenia.

 • Nové! Táto aktualizácia uľahčuje získanie pomoci v prípade problémov s počítačom. Teraz môžete nájsť Rýchla pomoc v zozname Všetky aplikácie ponuky Štart.

 • Nové! Táto aktualizácia predstavuje dotykový panel úloh pre zariadenia s 2 v 1, ktoré môžete použiť ako tablet. Na tomto paneli úloh sú dva stavy: zbalené a rozbalené. Ak chcete prepínať medzi týmito dvoma stavmi, potiahnite prstom nahor a nadol v dolnej časti obrazovky. Keď je panel úloh zbalený v režime tabletu, uchová vám viac miesta na obrazovke a zabráni vám v náhodnom otvorení panela úloh. Keď je panel úloh rozbalený v režime tabletu, je optimalizovaný tak, aby sa dal jednoduchšie používať s dotykom. Panel úloh sa po odpojení alebo preložení klávesnice automaticky zmení na túto optimalizovanú verziu.

  Táto funkcia funguje len v zariadeniach, ktoré možno používať ako tablety a sú predvolene zapnuté. Ak to chcete zmeniť, prejdite do časti Nastavenia > Prispôsobenie > panel úloh > správania na paneli úloh. Nastavenie sa nazýva Optimalizácia panela úloh pre dotykové interakcie, keď sa toto zariadenie používa ako tablet.Ak vaša spoločnosť spravuje aktualizácie Windowsu pre vaše zariadenie, táto funkcia bude predvolene vypnutá. Správcovia ju môžu zapnúť pomocou novej komerčnej kontroly pre nepretržitú inováciu.

  (Video) KB 5022913 optionales Windows 11 Update vom 28 02 2023

 • Nové! Táto aktualizácia poskytuje rozšírenú podporu pre braillové zariadenia. Počas prepínania medzi Programom Microsoft Moderátor a čítačkami obrazovky tretích strán budú tieto funkcie fungovať aj naďalej. Moderátor automaticky zmení ovládače Braillovho písma. Ďalšie informácie nájdete v kapitole 8: Používanie Moderátora s braillovým písmom.

 • Nové! Táto aktualizácia tiež pridáva podporu pre nové braillové obrazovky a nové jazyky braillovho písma a výstupné jazyky v Moderátori. Niektoré z nových braillových displejov patrí APH Chameleon, APH Mantis Q40, NLS eReader, a mnoho ďalších. Ďalšie informácie nájdete v kapitole 8: Používanie Moderátora s braillovým písmom.

 • Nové! Windows teraz poskytuje odporúčania týkajúce sa energetiky. Ak ich použijete, môžu pomôcť zlepšiť energetickú účinnosť počítača a znížiť uhlíkovú stopu. Prejdite do časti Nastavenia systému > > napájania & batérie > energy recommendations.

 • Nové! V prípade zariadení, ktoré sú pripojené k službe Azure Active Directory (AAD), Windows teraz poskytuje odporúčaný obsah s AI vo vašej ponuke Štart. V ponuke Štart nájdete obsah, ktorý vám pomôže pripraviť sa na schôdze, rýchlo získať prístup k súborom, na ktoré spolupracujete, atď.

 • Nové! Táto aktualizácia vylepšuje systémový zásobník. Všetky ikony budú mať zaoblené zameranie a spracovanie pri ukázaní myšou v pravom dolnom rohu vrátane rozbaľovacej ponuky Zobraziť skryté ikony. Ikony môžete premiestniť a zmeniť ich usporiadanie v rozbaľovacej ponuke Zobraziť skryté ikony alebo premiestniť ikony na panel úloh.

 • Nové! Vďaka tejto aktualizácii je hlasový prístup flexibilnejší a podporuje interakciu s viacerými ovládacími prvkami používateľského rozhrania. Hlas teraz napríklad pracuje s ovládacími prvkami, ktoré obsahujú:

  • Názvy s číslami, napríklad "Kliknite na 5"

  • Názvy bez prázdnych znakov medzi nimi, napríklad "click PivotTable" (kliknúť na kontingenčnú tabuľku) alebo "click PivotChart" (kliknúť na kontingenčný graf),

  • Názvy, ktoré majú špeciálne znaky, ako napríklad Bluetooth & zariadenia ("kliknite na položku Bluetooth a zariadenia") alebo Dial – nahor ("click dial hyphen up")

 • Nové! Funkcia Voice teraz podporuje ovládacie prvky číselníka, ovládacie prvky palca a tlačidlá rozdelenia. S týmito ovládacími prvkami pracujete pomocou príkazu "kliknúť" alebo prekrytia čísel. Táto aktualizácia sa zaoberá aj problémami, ktoré ovplyvňujú prichytenie príkazov, ktoré prichytia okno doľava alebo doprava. Príkazy, ktoré premiestnia kurzor do textového poľa, sa teraz spúšťajú okamžite.

 • Nové! Táto aktualizácia tiež poskytuje vylepšenia posúvania hlasom. Pomocou hlasu sa môžete posunúť na krajnú ľavú a pravú stranu. Môžete tiež použiť kontinuálne posúvanie doľava alebo doprava, ako je to, čo už je prítomné pre zvislé posúvanie. Ďalšie informácie o nových príkazoch hlasového prístupu nájdete v zozname príkazov hlasového prístupu.

 • Nové! Táto aktualizácia vylepšuje Správcu úloh. Týka sa to nasledujúcich funkcií:

  • Filtrovanie – procesy teraz môžete filtrovať pomocou binárneho názvu, PID alebo názvu vydavateľa. Filter sa použije aj pri prepínaní medzi stranami. Klávesová skratka je ALT + F.

  • Ďalšie možnosti motívu – teraz môžete vybrať motív pre Správcu úloh, ktorý sa líši od motívu Windowsu. Okrem toho všetky dialógové okná okrem spustenia novej úlohy a dialógového okna Vlastnosti teraz podporujú motívy. V dialógových oknách sa budú používať motívy špecifické pre aplikáciu alebo motív Windowsu.

  • Režim efektivity – po zapnutí režimu efektívnosti sa teraz môžete odhlásiť z potvrdzovacích dialógových okien.

   (Video) Windows 10 Update Probleme 🔥️ hängt und lässt sich nicht installieren 🔥️ Fehler

 • Táto aktualizácia sa zaoberá problémom, ktorý ovplyvňuje nastavenie filtrov farieb. Keď vyberiete možnosť Inverted, systém ju namiesto toho nastaví na odtiene sivej.

 • Táto aktualizácia rieši problém, ktorý ovplyvňuje režim IE. Text v stavovom riadku nie je vždy viditeľný.

 • Táto aktualizácia rieši problém, ktorý zobrazuje modrú obrazovku počas prehrávania videa. Stáva sa to po nastavení vysokého dynamického rozsahu (HDR) na obrazovke.

 • Táto aktualizácia rieši problém, ktorý môže ovplyvniť dotykovú klávesnicu a klávesnicu na zadávanie PIN kódu. Pri prihlasovaní do zariadenia ich možno nebudete môcť použiť na zadávanie textu.

 • Táto aktualizácia rieši problém, ktorý ovplyvňuje, ktoré priečinky sa zobrazujú vo výbere položky Prehľadávať priečinok.

 • Táto aktualizácia rieši problém, ktorý sa týka Prieskumník. Keď použijete kombináciu klávesov Shift + Tab alebo Shift + F6, vstupné zameranie sa nepresunie.

 • Táto aktualizácia rieši problém, ktorý ovplyvňuje používateľské rozhranie. Príkazy na zvýšenie hlasitosti a zníženie hlasitosti z klávesnice Bluetooth sa nezobrazujú.

 • Táto aktualizácia rieši problém, ktorý sa týka predplatiteľov Xboxu. Ak si kúpite predplatné xboxu pomocou možnosti Uplatniť kód, karta predplatného Xbox sa nezobrazí na stránke Kontá nastavení. Tento problém sa vyskytuje, keď opakovaná fakturácia je vypnutá.

Zlepšenie

Táto aktualizácia, ktorá sa netýka zabezpečenia, zahŕňa vylepšenia kvality. Pri inštalácii tejto kb:

 • Nové! Táto aktualizácia pridá novú klávesnicu Tamil Anjal pre tamilčinu. Ak ho chcete pridať, uistite sa, že tamilčina (Singapur), Tamilčina (Malajzia), Tamilčina (Srí Lanka) alebo Tamilčina (India) sa zobrazuje v nastaveniach > čas & jazyk > jazyk & oblasť. Vyberte tri bodky (...) vedľa jazyka. Vyberte položku Jazykové nastavenia. Pridajte Tamil Anjal (QWERTY) do zoznamu klávesníc.

 • Táto aktualizácia zlepšuje spoľahlivosť Windowsu po inštalácii aktualizácie.

 • Táto aktualizácia sa týka spojených mexických štátov. Táto aktualizácia podporuje vládnu zmenu letného času na rok 2023.

 • Táto aktualizácia rieši problém s informáciami o dátume. Ovplyvňuje formát dátumov odoslaných medzi Windowsom a niektorými verziami knižnice Heimdal Kerberos.

 • Táto aktualizácia rieši problémy s kompatibilitou, ktoré ovplyvňujú niektoré tlačiarne. Tieto tlačiarne používajú ovládače tlačiarní grafického zariadenia Systému Windows (GDI). Tieto faktory úplne nedodržiavajú špecifikácie GDI.

 • Táto aktualizácia rieši problém, ktorý ovplyvňuje softvérovú klávesnicu. Po obnovení tlačidlom (obnovenie výrobných nastavení) sa nezobrazuje v preddeľovanom prostredí (OOBE). Tento typ resetovania vyžaduje, aby bola na zadanie poverení pripojená externá klávesnica.

 • Táto aktualizácia sa zaoberá problémom, ktorý sa týka aplikácie AppV. Zastaví názvy súborov v správnom písmene (veľké alebo malé písmená).

 • Táto aktualizácia sa zaoberá problémom, ktorý sa týka prehliadača Microsoft Edge. Tento problém odstraňuje konfliktné politiky pre Microsoft Edge. Táto situácia nastane, keď nastavíte MDMWinsOverGPFlag v nájomníkovi Microsoft Intune a Intune zistí konflikt politiky.

 • Táto aktualizácia rieši problém, ktorý ovplyvňuje poskytovanie balíkov. Za určitých okolností sa neuplatňujú, keď sa vyžaduje zvýšenie úrovne.

 • Táto aktualizácia rieši problém, ktorý sa týka služby Azure Active Directory (Azure AD). Použitie zriaďovacieho balíka na hromadné poskytovanie zlyhá.

 • Táto aktualizácia rieši problém, ktorý sa týka poskytovateľa konfiguračných služieb (CSP) služby Universal Print. Pri inštalácii tlačiarne sa zobrazí okno príkazového riadka.

 • Táto aktualizácia rieši problém so spoľahlivosťou, ktorý sa vyskytuje pri používaní zobrazenia úloh.

 • Táto aktualizácia rieši problém, ktorý môže ovplyvniť lsass.exe. Môže prestať reagovať. K tomu dochádza, keď odošle dotaz LDAP (Lightweight Directory Access Protocol) do radiča domény, ktorý má veľmi veľký filter LDAP.

 • Táto aktualizácia sa zaoberá problémom, ktorý ovplyvňuje službu subsystému lokálnej autority zabezpečenia (LSASS). LSASS môže prestať reagovať. Stáva sa to po spustení Sysprep v počítači pripojenom k doméne.

 • Táto aktualizácia rieši problém, ktorý ovplyvňuje kopírovanie zo siete na lokálnu jednotku. Kopírovanie niektorých používateľov je pomalšie, než sa očakávalo.

 • Táto aktualizácia sa zaoberá problémom, ktorý ovplyvňuje paritu virtuálnych diskov. Použitie správcu servera na ich vytvorenie zlyhá.

 • Táto aktualizácia rieši problém, ktorý bráni v práci hypertextových prepojení v Microsoft Exceli.

 • Táto aktualizácia rieši problém, ktorý ovplyvňuje veľkosť databázy Registry. Rastie veľmi veľký. Príčinou je, že položky databázy Registry sa neodstránia, keď sa používatelia odhlásia z prostredia azure Virtual Desktop (AVD), ktoré používa FSlogix.

 • Táto aktualizácia rieši problém, ktorý ovplyvňuje metódu Get_Settings(). V 32-bitovej verzii aplikácií sa nepodarí načítať nastavenia pre možnosti automatickej aktualizácie.

Ak ste si nainštalovali staršie aktualizácie, do zariadenia sa stiahnu a nainštalujú len nové aktualizácie obsiahnuté v tomto balíku.

aktualizácia zásobníka údržby Windows 11 – 22621.1344

Táto aktualizácia obsahuje vylepšenia kvality pre servisný zásobník čo je súčasť, ktorá inštaluje aktualizácie systému Windows. Aktualizácie zásobníka údržby (SSU) zabezpečujú, že máte robustný a spoľahlivý servisný zásobník, aby vaše zariadenia mohli prijímať a inštalovať aktualizácie spoločnosti Microsoft.

Vzťahuje sa na

Príznak

Alternatívne riešenie

Správcovia IT

Pri použití zriaďovacích balíčkov na Windows 11 nemusí verzia 22H2 (označovaná tiež ako aktualizácia Windows 11 2022) fungovať podľa očakávania. Systém Windows môže byť nakonfigurovaný iba čiastočne a funkcia Počiatočné nastavenie počítača sa nemusí dokončiť alebo sa môže neočakávane reštartovať. Zriaďovacie balíčky sú súbory .PPKG, ktoré sa používajú na konfiguráciu nových zariadení na použitie v obchodných alebo školských sieťach. Tento problém pravdepodobne ovplyvní zriaďovacie balíčky, ktoré sa použijú počas počiatočnej inštalácie. Ďalšie informácie o balíčkoch poskytovania nájdete v téme Balíčky poskytovania pre Windows.

Poznámka: Zriaďovanie zariadení s Windows pomocou Windows Autopilot nie je týmto problémom ovplyvnené.

Zariadení s Windows, ktoré používajú používatelia doma alebo v malých kanceláriách, sa tento problém pravdepodobne nedotkne.

Ak môžete zariadenie s Windows zriadiť pred upgradom na Windows 11 verzie 22H2, zabránite tým problému.

V súčasnosti problém skúmame a v nadchádzajúcom vydaní poskytneme aktualizáciu.

Správcovia IT

Kopírovanie veľkých súborov o veľkosti mnohých gigabajtov (GB) môže vo Windows 11 verzie 22H2 trvať dlhšie, než sa očakávalo. S väčšou pravdepodobnosťou sa stretnete s týmto problémom pri kopírovaní súborov do Windows 11 verzie 22H2 zo zdieľaného sieťového priečinka cez protokol SMB (Server Message Block), ale môže to mať vplyv aj na miestne kopírovanie súborov. Zariadení s Windowsom, ktoré používajú používatelia doma alebo v malých kanceláriách, sa tento problém pravdepodobne nedotkne.

Ak chcete tento problém zmierniť, môžete použiť nástroje na kopírovanie súborov, ktoré nepoužívajú správca vyrovnávacej pamäte (vstupno-výstupná operácia s vyrovnávacou pamäťou). Môžete to urobiť pomocou preddefinovaných nástrojov príkazového riadku uvedených nižšie:

robocopy \\someserver\someshare c:\somefolder somefile.img /J

alebo

xcopy \\someserver\someshare c:\somefolder /J

Pracujeme na riešení avnadchádzajúcom vydaní poskytneme aktualizáciu.

Správcovia IT

Aktualizácie vydané 14. februára 2023 alebo novšie nemusia niektoré servery Windows Server Update Services (WSUS) ponúkať na Windows 11 verzie 22H2. Aktualizácie sa stiahnu na server WSUS, ale nemusia sa ďalej šíriť do klientských zariadení. Ovplyvnené servery WSUS sú len servery so systémom Windows Server 2022, ktoré boli inovované z Windows Servera 2016 alebo Windows Servera 2019. Tento problém je spôsobený náhodným odstránením požadovaných typu MIME Unified Update Platform (UUP) počas inovácie na Windows Server 2022 z predchádzajúcej verzie Windows Servera. Tento problém môže ovplyvniť aktualizácie zabezpečenia alebo aktualizácie funkcií pre Windows 11 verzie 22H2. Tento problém sa netýka služby Microsoft Configuration Manager.

Ak chcete vyriešiť tento problém, pozrite si tému Pridanie typov súborov pre lokálnu platformu Unified United Platform.

Pracujeme na riešení a v nadchádzajúcom vydaní poskytneme aktualizáciu.

Všetci používatelia

Po nainštalovaní tejto alebo novšej aktualizácie sa zariadenia s Windowsom s niektorými aplikáciami tretích strán na prispôsobenie používateľského rozhrania nemusia spustiť. Tieto aplikácie tretích strán môžu spôsobovať chyby procesu explorer.exe, ktoré sa môžu opakovať viackrát v slučke. Známe aplikácie pre prispôsobenie používateľského rozhrania tretích strán, ktorých sa to týka, sú ExplorerPatcher a StartAllBack. Tieto typy aplikácií často používajú nepodporované metódy na dosiahnutie prispôsobenia a v dôsledku toho môžu mať vo vašom zariadení s Windowsom neočakávané výsledky.

Ak chcete zabrániť tomuto problému, odporúčame pred inštaláciou tejto alebo novšej aktualizácie odinštalovať všetky aplikácie na prispôsobenie používateľského rozhrania tretích strán. Ak sa v zariadení s Windowsom tento problém už vyskytuje, možno bude potrebné obrátiť sa na oddelenie technickej podpory pre vývojárov aplikácie, ktorú používate. Ak používate funkciu StartAllBack, možno budete môcť tomuto problému zabrániť aktualizáciou na najnovšiu verziu (v3.5.6 alebo novšiu).

V súčasnosti problém skúmame aposkytneme ďalšie informácie, keď budú kdispozícii.

Správcovia IT

Po inštalácii aktualizácií vydaných 10. januára 2023 a novších verzií sa profily kioskových zariadení, ktoré majú zapnuté automatické prihlásenie, nemusia prihlásiť automaticky. Keď Autopilot dokončí zriaďovanie, ovplyvnené zariadenia zostanú na prihlasovacej obrazovke s výzvou na zadanie prihlasovacích údajov.

Pracujeme na riešení a v nadchádzajúcom vydaní poskytneme aktualizáciu.

Ako získať túto aktualizáciu

Pred inštaláciou tejto aktualizácie

Spoločnosť Microsoft kombinuje najnovšiu aktualizáciu zásobníka údržby (SSU) pre váš operačný systém s najnovšou kumulatívnou aktualizáciou (LCU).Všeobecné informácie o SSU nájdete v téme Aktualizácie zásobníka údržby a zásobník údržby Aktualizácie (SSU): Najčastejšie otázky.

Inštalovanie tejto aktualizácie

Kanál vydania

Kdispozícii

Ďalší krok

Windows Update alebo Microsoft Update

Áno

Prejdite na Windows Update Nastavenia > Aktualizovať & zabezpečenie>. V oblasti Voliteľné aktualizácie, ktorá je k dispozícii, nájdete prepojenie na stiahnutie a inštaláciu aktualizácie.

Služba Windows Update pre podniky

Nie

Žiadne. Tieto zmeny budú zahrnuté v ďalšej aktualizácii zabezpečenia tohto kanála.

Katalóg služby Microsoft Update

Áno

Ak chcete získať samostatný balík pre túto aktualizáciu, prejdite na webovú lokalitu katalógu služby Microsoft Update.

Windows Server Update Services (WSUS)

Nie

Túto aktualizáciu môžete importovať do služby WSUS manuálne. Pokyny nájdete v katalógu služby Microsoft Update.

Ak chcete odstrániť LCU

Ak chcete po inštalácii kombinovaného balíka SSU a LCU odstrániť LCU, použite možnosť príkazového riadka DISM/Remove-Package s názvom balíka LCU ako argumentom. Názov balíka môžete nájsť pomocou tohto príkazu: DISM /online /get-packages.

Spustenie Windows Update samostatný inštalátor (wusa.exe) s prepínačom /uninstall v kombinovanom balíku nebude fungovať, pretože kombinovaný balík obsahuje SSU. Po inštalácii nie je možné odstrániť SSU zo systému.

Informácie osúboroch

Ak chcete zobraziť zoznam súborov, ktoré sú k dispozícii v tejto aktualizácii, stiahnite si informácie o súbore pre kumulatívnu aktualizáciu 5022913.

Zoznam súborov, ktoré sú k dispozícii v aktualizácii zásobníka údržby, stiahnite si informácie o súbore pre SSU - verzia 22621.1344.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Lakeisha Bayer VM

Last Updated: 13/04/2023

Views: 6224

Rating: 4.9 / 5 (69 voted)

Reviews: 84% of readers found this page helpful

Author information

Name: Lakeisha Bayer VM

Birthday: 1997-10-17

Address: Suite 835 34136 Adrian Mountains, Floydton, UT 81036

Phone: +3571527672278

Job: Manufacturing Agent

Hobby: Skimboarding, Photography, Roller skating, Knife making, Paintball, Embroidery, Gunsmithing

Introduction: My name is Lakeisha Bayer VM, I am a brainy, kind, enchanting, healthy, lovely, clean, witty person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.